Ostrovní off-grid fotovoltaické elektrárny a systémy, FV panely, regulátory MPPT, baterie, měniče / fotovoltaicke-panely / fotovoltaicky-panel-170wp-solarfrontier

Fotovoltaický panel 170Wp SolarFrontier Zpět na přehled produktů

Fotovoltaický panel 170Wp SolarFrontier 2_Fotovoltaický panel 170Wp SolarFrontier 3_Fotovoltaický panel 170Wp SolarFrontier


Doporučujeme pro všechny východně a západně orientované střechy a také pro chaty a chalupy, kde se dochází občas k zastínění panelů větvemi.

10 výhod fotovoltaických panelů CIS od Solar Frontier

1. Záruka od výrobce přechází přímo na vlastníka FVE
Na rozdíl od ostatních výrobců, kteří drží záruku svým klientům (velkoobchodům a instalačním firmám), Solar Frontier (zdaleka největší výrobce CIS technologie na světě) garantuje kvalitu svých výrobků přímo konečným provozovatelům FVE. Tato záruka je navíc vzhledem k tomu, že za Solar Frontier stojí skupina SHELL, velmi silná. Neriskujete tak, že Váš dodavatel skončí a Vy se budete komplikovaně domáhat nějakých kompenzací.

2. Vyšší výnosy - kWh/kWp
CIS panely ve spojení s kvalitní systémovou technikou dosahují vyšších výnosů než mono nebo polykrystalické moduly. Na světě se nachází několik testovacích fotovoltaických zařízení, které za naprosto identických podmínek sledují celkovou výrobu CIS panelů ve srovnání s mono nebo polykrystalickými moduly a dalšími technologiemi. CIS panely dosahují dlouhodobě vyšší účinnosti o cca 10% v porovnání s křemíkovými panely. Toto měření je podpořeno i řadou nezávislých studií.

3. Light Soaking Effect
Solar Frontier dodává panely v toleranci -0/+5W. K těmto až 5W, které investor dostává zdarma přibude po instalaci panelů na světlo díky jedinečném Light Soaking Effectu další až 5% výkonu, tzn. celkem cca 10W zdarma. U křemíkovým panelům naopak v prvních dnech dochází k poklesu výkonu.

4. Vyšší výkon při zhoršeném osvětlení
CIS (měď-indium-selen) fotovoltaické články vykazují vysokou účinnost i za zhoršených světelných podmínek. Vynikající účinnosti dosahují za rozptýleného (difuzního) světla - zatažená obloha, což zaručuje mnohem stabilnější výrobu během celého roku.

5. Bezporuchovost
CIS panely na rozdíl od krystalických panelů neobsahují letované spoje. Články jsou při výrobním procesu souvisle mezi sebou pospojovány, což eliminuje vznik jednoho z nejčastějších problémů křemíkových panelů tzv. hotspotů. U křemíkových modulů je vyrobený proud veden prostřednictvím sběrnic od jednoho článku k dalším. Na mnochých místech se nachází letovaná spojení, u kterých po letech může dojít ke snížení vodivosti a tím snížení výkonu panelu. V krajních případech může dojít až k přerušení spoje s následkem úplného výpadku produkce.

Přední i zadní strana panelu je tvořena z vysoce stabilního skla. Panel je tak oboustranně chráněn jak proti povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození.

Výhradně japonská výroba Solar Frontier je navíc zárukou té nejvyšší možné kvality. Na rozdíl od křemíkových panelů většiny výrobců se reklamace v celé Evropě dají spočítat na prstech jedné ruky.

Vysoká odolnost panelů Solar Frontier byla potrvzena řadou nezávislých studií.

6. Bezkonkurenční výkon při zastínění
Uspořádáním velmi úzkých a dlouhých článků CIS panelů se dosahuje významné výhody při částečném zastínění modulů oproti mono - nebo polykrystalické tradiční technologii. Částečné zastínění nezpůsobí výpadky panelů jako celku, ale pouze přímo zastíněné části. K zastínění dochází nejčastěji od komínů, mraku, okolních stromů nebo budov, odtávajícím sněhem apod.

7. Příznivý teplotní koeficient
Solární CIS moduly disponují příznivými teplotními koeficienty, které mají významný dopad na účinnost. Rozdíl je zejména patrný ve srovnání s mono - nebo polykrystalickými panely. V letních měsících za vyšších teplot nedochází ke snížení účinnosti CIS panelů v takovém rozsahu jako u poly nebo monokrystalické technologie.

8. Výroba při neoptimálním sklonu a natočení střechy
Málokterá střecha byla postavena pro optimální využití solárními panely. Každá technologie ztrácí výkon, pokud je jinak než optimálně orientovaná. Jde o to si vybrat tu, která ho ztrácí nejméně a to jste s CIS na správné cestě. Ztráty na východních a západních střechách jsou pouze v jednotkách procent.

9. Ekologie
Jedinečná technologie Solar Frontier nevyžaduje použití kadmia ani olova a nemá žádné speciální požadavky na recyklaci.

Současně jde o technologii s nejmenšími nároky na energie při výrobě (množství použité energie při výrobě panel v našich podmínkách vyrobí do jednoho roku od instalace).
Panely jsou baleny ve znovupoužitelných obalech.

10. Estetika
Pro mnoho investorů bude svou roli v neposlední řadě hrát i to, jak budou panely vypadat na střeše. Panely Solar Frontier ve svém celočerném elegantním provedení mohou být využity i jako zajímavé estetické zhodnocení střech nebo fasád. K panelům dodáváme také černé spony, aby se funkce a estetika spojila v jeden celek.

Další informace:
Datasheet pro panely 140-160Wp (CZ)
Datasheet pro panely 145-170Wp (EN)
ENG datasheet a montážní manuál pro panely SF
Hlavní stránky výrobce

Abyste mohli energii ze solárních panelů efektivně využít, je potřeba ji uložit pomocí solárních regulátorů nabíjení do trakčních baterií.MPPT regulátor do 4200Wp výkonu

LiFeYPO4 baterie s vysokou cyklovatelností a životností až 15 let

měnič z 12V, 24 nebo 48V na 230V sinus, umožňující zálohovat Váš ostrovní systém z veřejné sítěPodívejte se, jak SDS Macro monitoruje výkony a stav reálného PV systému:

Kód: 100214
Cena bez DPH: 3 298 Kč
Cena včetně DPH: 3 990 Kč
Cena € včetně DPH: 155,90 €
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks
Non-Czech visitors, you can use Google translation here:
NOVINKY, TIPY a TRIKY na BLOGU

Ostrovní elektrárna Špalek
Ostrovní elektrárna Vlkoš

AKTUALITY

9.2.2018 Snížili jsme cenu dumploadu pro větrné elektrárny Midnite Clipper AC 1,5kW.

8.2.2018 Cena baterií PylonTech je nyní jednoznačně výhodnější než cena jednotlivých LiFePO4 článků s ochranou.

21.1.2018 Aktualizace základní varianty FV elektrárny 3,6kWp - nyní je dostupná za cenu 189.500 Kč vč. DPH po odečtení dotace.

14.1.2018 NOVÝ TERMÍN ŠKOLENÍ "Design a instalace ostrovních a hybridních fotovoltaických elektráren", určené pro firmy nebo zájemce o stavbu vlastní FVE s možností dotace z programu Nová zelená úsporám byl stanoven na 27.2.-1.3.2018

12.1.2018 Snížili jsme ceny baterií Pylontech US2000B a Phantom-S. Doplnili jsme levnější varianty balancérů ARK pro LiFePO4 články.

22.12.2017 Provedli jsme slevnění některých produktů a upravili dostupnosti zboží. PŘEJEME VŠEM PĚKNÉ SVÁTKY A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2018 !

24.11.2017 BLACK FRIDAY! Slevnili jsme podstatným způsobem všechny produkty firmy Victron ! Zvláště měniče EasySolar, Multiplus a Quattro.

8.11.2017 Na sklad právě dorazila další velká zásilka měničů Axpert a Infinisolar, včetně nových variant.

4.11.2017 Na eshop v sekci měniče DC/AC a měniče hybridní přibylo několik modelů Phoenix a Multiplus.

2.11.2017 Doplnili jsme několik referencí do roků 2016 a 2017 (bohužel zatím zdaleka ne všechny).

15.8.2017 Právě přišly na sklad ostrovní měniče Axpert v nových variantách VP, VM, VM II a 48-64 ! Kromě toho jsme znovu naskladnili i Infinisolar 10k a Infini 4K Super !

1.8.2017 Právě přišly na sklad hybridní měniče Infinisolar E 5,5kW

27.7.2017 Znovu jsme naskladnili oblíbené malé panely 20Wp, 40Wp a 150Wp pro kutily, chaty, jachty a karavany.

23.7.2017 Velké slevnění měničů Victron Multiplus, Quattro a EasySolar !

18.6.2017 LiFePO4 baterie Pylon se dostaly cenově pod cenu BMZ baterií a dokonce i pod cenu LiFePO4 článků 50Ah s BMS ! (při přepočtu na kWh).

9.6.2017 Proběhla návštěva technika z Voltronicu a provedená měření potvrdila, že Infinisolar 4K Super v nové verzi už netrpí měřitelným svodovým proudem z panelů, je tedy možné obnovit dodávky tohoto měniče. Kromě toho ale bude dostupný také Infinisolar E 5,5kW, který by ho mohl nahradit, takže se teprve ukáže, který model dostane přednost. Chystáme doobjednávku všech modelů měničů DC/AC sinus, Axpert a Infini.

18.4.2017 zlevnily se také panely Recom 350Wp, Benq 300Wp a Benq 290Wp !

14.4.2017 Díky zlepšení kurzu Kč/Eur došlo k mírnému zlevnění produktů Epsolar BN a Victron, které bylo pro změnu kompenzováno dorovnáním ceny měničů EasySolar na cenu jednotlivých funkčních komponent, které jsou uvnitř nich. V tuto chvíli tak cena systému poskládaného z MPPT regulátoru, měniče a displeje CCGX vyjde dost podobně jako integrovaný EasySolar, rozdíl je jen ve snadnosti instalace.

3.4.2017 Na eshop jsme zařadili výborné 300Wp panely Benq a snížili cenu LiFePO4 baterie Pylon.

6.2.2017 Další kolo školení firem na Ostrovní a hybridní elektrárny ! V Přerově 7.-9.3.2017 Viz hlavní stránka.

9.1.2017 Firma a všechny její činnosti a závazky přechází na "Ostrovní elektrárny s.r.o.", IČ 04618262. Z hlediska služeb zákazníkům se nic podstatného nemění.

1.1.2017 V týdnu 2.-6. ledna začnou u nás inventury a další administrativní kroky - naše schopnost vyřídit objednávky a instalace bude omezená nebo je po tento čas zcela zastavíme. Snad se vše stihne do začátku příštího týdne.

3.10.2016 Na 1.11. až 3.11. chystáme ŠKOLENÍ !!! Program a přihlášky zde.

30.9.2016 Zařadili jsme do nabídky nové kapacitní balancéry. Obzvláště doporučujeme pro 12V a 24V LiFePO4 baterie poskládané z nových článků.

Další, HISTORICKÉ aktuality jsou uložené zde.